Publikované 26. října 2023

Podzimní potravinová sbírka

V sobotu 11. 11. se uskuteční podzimní kolo potravinové sbírky a zapojit se můžete i vy!

Zdraví
Ekologie

Sbírka potravin je dnem solidarity, kdy není nic jednoduššího než koupit balíček těstovin navíc nebo třeba ke svému nákupu přidat další zubní pastu. Vítané jsou všechny trvanlivé potraviny i produkty z drogerie, které můžete na konci nákupu odevzdat pracovníkovi potravinové banky v zelené zástěře nebo je dát do připraveného sběrného boxu v obchodě (nejčastěji u pokladen). 

Potravinová banka – podzimní kolo sbírky

11. 11. 2023 sobota – den, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Zjistit více

Pomáhat je v tento den ještě snazší než obvykle, jelikož do akce jsou zapojeny velké řetězce jako Albert, Kaufland, Lidl nebo MAKRO aj., z drogerií potom například ROSSMANN, Teta drogerie nebo dm drogerie. Pomoc, kterou nakoupíte, se distribuuje ve vašem okolí. 

Pracovnice potravinový bank si od vás dar velmi vděčně převezmou. 

regionálního skladu putují potraviny a drogerie do charit nebo neziskových organizací, které mají přehled o tom, kde je co potřeba. Vaše pomoc putuje do sociálních služeb denních center, ale i do terénních a pečovatelských programů, takže se skutečně dostane k potřebným

Zbožím, které nakoupíte a darujete, pomáháte ve svém okolí. 

Věděli jste, že dárcem se můžete stát po celý rok? Více info v našem dřívějším článku nebo přímo na stránkách potravinových bank.

 

Celá akce funguje pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky a Evropské federace potravinových bank.

Autorka Věra Doušová

"Naši podporovatelé poskytnou přebytečné potraviny, které my uskladníme a předáme potřebným."

Věra DoušováPotravinová banka Prahy a Středočeského kraje

Nejnovější příspěvky

Objevte nové tipy od nás a našich partnerů pro zdravé tělo a ducha.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Buďte první, kdo se dozví o našich nových článcích a novinkách.

Kliknutím na tlačítko souhlasíte se zpracováním osobních údajů.